המלצה על סרט – המנצחת

“המנצחת”-  DIVERTIMENTO, צרפת / 2023 / אורך: 110

בימוי: מארי-קסטי מנטון- שר
שחקנים: אוליה אממרה, לינה אל ערבי , נילס ארסטרופ
שפה: צרפתית, תרגום לעברית

הסרט “המנצחת” דרמה ביוגרפית המבוססת על סיפור אמיתי.

“האפשרות שהחלום יתגשם היא שעושה את החיים מעניינים” פאולו קואל

חלומה של זאייה זאוני בת 17 הוא להפוך למנצחת על תזמורת סימפונית, אחותה התאומה פטומה היא צ’ילנית מוכשרת מאוד. הן גדלו על ברכיה של המוסיקה הקלאסית וכל חלומן הוא להביא את המוסיקה הקלאסית לקהל רחב ככל האפשר. אולם איך מגשימים חלום אמביציוזי כזה בשנת 1995 כשאת נערה צעירה ממוצא אלג’יראי ומתגוררת בפרבר מרוחק של פריז “סן דני”? 

הסרט עוקב אחר האחיות וההתמודדות שלהן עם כל האתגרים, החל בהשתלבות המשפחה המהגרת בחברה הצרפתית, קשיים טכניים להגיע לבית הספר, התמודדות עם בני המקום שחשו שמקומם נגזל והחלום להיות מנצחת מין נקבה.

זאייה רואה לנגד עיניה את חלומה ומתמודדת עם כל מכשול הנקרה בדרכה. היא מאמינה שיש לה את כל המשאבים והיכולות להצליח להיות מנצחת. המפגש של זאייה עם המורה שגילה ופיתח את כישוריה הוא המנצח הדגול סרגיו צ’ילבידקה, יליד רומניה. המורה זיהה את היכולות ואתגר אותה לאורך כל הדרך. 

הרצון לנצח בער בעצמותיה ואחרי שנים של מאבק היא לבסוף מגיעה למקום הנכסף- דוכן המנצחים. שם היא מרגישה במלוא עוצמתה.

הסרט מבוסס על סיפור חייה מעורר ההשראה של המנצחת זאייה זאוני, המנהלת כבר מעל ל 20 שנה את תזמורת “דיברטמנטו” המציעה למאזיני הקונצרטים שלה, מנעד רחב של סגנונות מוסיקליים, ממוסיקה קלאסית ועד למוסיקה בת זמננו וג’אז.

הנחישות, התשוקה, הכישרון והאומץ להתמודד עם כל האתגרים ומעל הכל הפרויקט המיוחד שהניע את האחיות, הקמת התזמורת ” דיברטימנטו”. (משמעות שעשוע באיטלקית) הם המפתח להצלחה ומימוש החלום.

הסרט מלווה בפסקול עשיר של מבחר קטעי מוסיקה קלאסית אהובים ומוכרים. 

המפגש עם המורה הוכיח שהאמונה ביכולות, הנחישות, ההתמדה וראיית החלום  מצליחים להביא לצופה דמות של בחורה כשרונית ומקסימה, נחושה ומאמינה ביכולותיה, היא כולה אנושיות וצניעות.

פס הקול המלווה משרה אווירה נעימה ורגועה.

מחבר המאמר: נחמה חדד

כתיבת תגובה

תהיו הראשונים לדעת

הרשמו עוד היום לניוזלטר של הלשכה

עוד מאמרים

אין הרשאה בצפיה בתוכן הנ"ל

לצפיה בתכנים אלו, הינך מוזמן להצטרך כחבר לשכה

דילוג לתוכן