ברכת יו”ר הלשכה לרה”ש תשפ”ג

חברים ועמיתים יקרים,

בפרוש השנה החדשה ברצוני לברככם באופן אישי בהגשמת כל רצונותיכם וחלומותיכם, וכן לברך את הקהילה הגדלה והצומחת שלנו בהמשך הגשמת החזון המאחד אותנו בסוג של שותפות גורל.

עוד חודשיים נחגוג שנתיים להיווסדה של הלשכה כעמותה רשמית, וניתן לומר בסיפוק רב, שהגשמנו רבות ממטרותינו במהלך השנתיים הללו.

אין ספק שההישג המשמעותי ביותר של השנה האחרונה הוא סיום כתיבתו של הקוד האתי (ע”י הועדה שבראשה עמדה בלהה פלג), והפצתו בין מנהלי בתי הספר וחברי הלשכה. ברור לכולנו, שאם אנחנו רוצים להיות מוכרים כפרופסיה, קוד אתי הוא בגדר חובה! 

עתה המשימה העומדת בפנינו היא הטמעת כללי האתיקה הנכללים בקוד, בקרב בתי הספר המוכרים ע”י הלשכה ובקרב מנחי ה-NLP החברים בלשכה. לשם כך, הוקמה ועדת אתיקה (בראשות עופר ערד), שעוסקת בפיתוח אמצעים להטמעת הקוד האתי ואכיפתו.

התברכנו בכך, שלפני מספר חודשים, הצטרף לשורותינו רונן טופל, מקדם פעילות הלשכה, שעושה עבודה נפלאה, אשר בזכותה הוקמו וועדות מקצועיות חדשות וצוותי עבודה הממונים על תחומים ספציפיים. בליוויו של רונן, כל אלו פועלים במרץ למימוש המטרות והיעדים שהוצבו.

זוהי ההזדמנות להודות לכל מתנדבי הלשכה, הפועלים במסגרת הועדות השונות, ולאחל לכם המשך עבודה פורייה לקידום התחום שכה יקר ללבנו. בשנה החולפת הושגו מטרות רבות בזכות עבודתכם המאומצת והשקעתכם הניכרת, ובעיקר בזכות האכפתיות ומסירות הלב.

זה המקום לציין שחלק מהוועדות והצוותים נתקלים באתגרים לא פשוטים, וישמחו לקבלת סיוע נוסף. אני קוראת לכל מי שה-NLP חשוב לו, לבוא להתנדב ולקחת חלק בעשייה המשמעותית. 

הישג חשוב נוסף שאנו יכולים להתגאות בו, הוא הקמת אתר האינטרנט המשרת את חברי ועמיתי הלשכה, ומייצג אותה גם כלפי חוץ. אמנם הפעלת האתר עדיין כרוכה באתגרים טכנולוגיים, שאנו עסוקים בפתרונם, אך הוא בהחלט מהווה אבן פינה בהגשמת החזון שלנו כקהילה מקצועית צומחת. מטרת האתר אינה אך ורק לספק שירותים טכניים למנויים (חשוב לכשעצמו), אלא בעיקר להוות מאגר משאבי ידע מקצועי, יקר ערך, עבור חברי ועמיתי הלשכה. לצורך זה, הוקם צוות תוכן (בראשות חנן עמיר), שעמל בצורה מאומצת כדי להעשיר את המאגר המקצועי הזה. בנוסף, צוות התוכן אחראי גם להוצאת הניוזלטר של הלשכה (בראשותו של מיקי ברקל), אשר ישלח אליכם מידי חודש בחודשו. הצוות עושה עבודה מאומצת של איסוף חומרים, הגהה ועריכה כדי להביא אליכם תכנים מקצועיים איכותיים. אתם מוזמנים לשלוח מאמרים וחומרים לצוות התוכן, ולהעשיר את האתר בידע מקצועי.

בהיבט של ההעשרה המקצועית, התקיימו השנה ימי עיון מעניינים, סדנאות אומן מעשירות, והרצאות אורח מרתקות של מומחי NLP עולמיים מהשורה הראשונה. כל זה התאפשר בזכות צוות ימי העיון (אלה גבאי, מירי יפרח ודפנה רטר) ורכזת סדנאות האומן (טלי בן יעקב), שלאחרונה העבירו את השרביט לדור ההמשך. הוקם צוות ייחודי (בראשות יהודית נבעה), שלקח אחריות על הפקת אירועי הלשכה בשנה הקרובה, ובנה תכנית אירועים שנתית, שתתפרסם בקרוב. גם צוות זה ישמח להסתייע במתנדבים נוספים.

חשוב להזכיר גם את צוות הפייסבוק (בראשות אבי מורלוי), שעושה עבודה מדהימה בניהול הקבוצה, מתחזק את הדף באופן דינמי, ודואג להעלאת תכנים מגוונים ושאלות מעניינות.

הישג משמעותי נוסף הוא גדילתה וצמיחתה של העמותה. במהלך שנתיים אלה, מספר חברי הלשכה ומספר בתי הספר המוכרים ע”י הלשכה גדל באופן משמעותי. כיום למעלה מ-60 בתי ספר בחרו להצטרף ללשכה, ולאמץ את תו התקן שלה לתוכניות הלימודים שלהם. אנו גאים בהישג זה שמבטיח הכשרה איכותית של העוסקים בתחום. 

מעבר לכל אלה, בשנה האחרונה הועד המנהל פעל בעיקר למיסוד המנגנונים המהווים את התשתית לפעילות הלשכה. עסקנו בחלוקת תחומי אחריות, כתיבת נהלים, ובניית תשתית להמשך הפעילות, כשפנינו אל העתיד. זה המקום להודות לענבר כהן, שכיהנה כיו”ר הראשונה של העמותה (עד לחודש פברואר האחרון), ולוועדת הביקורת (בראשות הדס אריאל פז), המלווה את פעילות הועד המנהל והוועדות המקצועיות ודואגת שהדברים יתנהלו בצורה תקינה.

ועתה, עם הפנים לעתיד…

ראש השנה הוא חג של התחדשות… 

זה הזמן לבשר שאנו בעיצומו של תהליך הצטרפות ל- Global Body, ארגון הגג העולמי, שמאחד תחתיו ארגוני NLP ברחבי העולם, המקיימים את הסטנדרטים האתיים והמקצועיים שנקבעו ע”י הארגון. החברות בלשכת ה-NLP הישראלית תקנה לכם באופן אוטומטי הכרה בכך שהנכם עומדים בסטנדרטים מקצועיים בינלאומיים.

מעבר לזאת, אחרי כמעט שנתיים של פעילות אינטנסיבית, שבמהלכן הקמנו, כמעט מאפס, את המנגנונים הנדרשים, לתפעול השוטף של העמותה, על כל היבטיו, הגיע הזמן, לבחור מחדש את הועד המנהל של העמותה. 

אני שמחה לבשר לכם, שבקרוב (מייד אחרי החגים), נפתח את הבחירות למינוי וועד מנהל חדש, שימשיך ויפעל למען קידום העמותה ומטרותיה.

בנוסף, נמשיך לפעול בדבקות כדי להביא להכרה ב-NLP כמקצוע מוערך בקרב ארגונים ממשלתיים, מוסדות בריאות, מוסדות חינוך, חברות ביטוח וכד’, על מנת ליצור מציאות שבה מנחי NLP איכותיים ומקצועיים מתפרנסים ברווחה ובכבוד מעבודתם בתחום, ומשפיעים לטובה.

שנה טובה לכולכם,

ביחד נהפוך את החזון המשותף למציאות בת קיימא, ונברא את המציאות המיטבית עבור ה-NLP בישראל.

 

בברכת חג שמח,
רונית גולדברג – יו”ר הלשכה
וחברי הועד המנהל – דנה הרשקוביץ קשה, דפנה רטר, טלי בן יעקב, מיקי ברקל, מירי יפרח, עידית ג’וס


כתיבת תגובה

תהיו הראשונים לדעת

הרשמו עוד היום לניוזלטר של הלשכה

עוד מאמרים

אין הרשאה בצפיה בתוכן הנ"ל

לצפיה בתכנים אלו, הינך מוזמן להצטרך כחבר לשכה

דילוג לתוכן